W dzisiejszym wpisie przygotowałam dla Was recenzję książki Rosalby Gioffre , która przenosi nas w  fantazyjną krainę wegańskich smaków t...

VEGANO ITALIANO - recenzja książki kucharskiej


W dzisiejszym wpisie przygotowałam dla Was recenzję książki Rosalby Gioffre , która przenosi nas w fantazyjną krainę wegańskich smaków tradycyjnej kuchni włoskiej. Autorka pochodzi z południa Włoch, gdzie odkąd sięga pamięcią wszystkie ważne wydarzenia rodzinne wiązały się z pysznymi posiłkami. Przepisy te przekazywane z pokolenia na pokolenie, wzbogacone są inspiracjami pochodzącymi z barwnej i wielowymiarowej kuchni azjatyckiej oraz kuchni fusion. Tak więc przestawiam tradycyjną kuchnię włoską w wegańskej odsłonie!
"Vegano Italiano" zostało wydane w miękkiej, jasnej oprawie. Okładka jest bardzo estetyczna. Na początku autorka wprowadza nas w świat soczystych pomidorów i bakłażanów, gdzie kuchnia nieodłącznie wiąże się z życiem rodzinnym. Zaczynamy czuć baśniowy klimat i z zapartym tchem odkrywamy tajemnice przekazywane z pokolenia na pokolenie przez kobiety, które gotowały z pasją zaangażowaniem. Przepisy zawarte w książce zostały podzielone na pory roku, dzięki czemu receptury podzielone są na sezony. Książka ma prawie 200 stron, gdzie na każdej stronie przekonujemy się, że oliwa z oliwek z przyprawami to nieodłączny element niemal wszystkich dań.Przepisy są bardzo proste, często kilku składnikowe, dzięki czemu nie jest trudno odtworzyć je w swojej kuchni. Możemy zamienić składnik takie jak papryczka peperoncino na dostępną u nas odmianę. Mała ilość zdjęć może przeszkadzać w "zobaczeniu" dania. Jednak krótkie historie dołączone do każdego przepisu mogą zrekompensować te braki i zdając się na wyobraźnię przenieść w przepyszną krainę włoskich specjałów.

Podsumowując mogę polecić tę pozycję, dla każdego kto poszukuje inspiracji do swojej kuchni i za pomocą "tajemnych" receptur zaczerpniętych od włoskich gospodyń domowych chce wprowadzić do własnej nowy, intensywny klimat. Polecam!9 komentarzy:

 1. nooo, takie książki to ja lubię! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda super! Ja niestety jestem beztalenciem w kuchni :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Czasami Lubie sobie coś ugotować, jednak mam dopiero 15 lat, więc całe życie przede mną

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmm...potrawy pewnie smakowite. Choć ja bardziej lubię słodkości robić niż dania obiadowe.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wygląda pysznie :) Świetna książeczka!

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka dobrze wydana, jak widać, no i ma niezłe ilustracje. Na plus.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam kilka książek kucharskich, ale mam wrażenie że dania z książek kucharskich są bardzo trudne.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Już widzę, że książka wzbogacona jest świetnymi fotografiami :)

  OdpowiedzUsuń