„Projekt młodość” to książka autorstwa Urszuli Mijakowskiej, która jest ekspertką w zakresie świadomego odżywiania, coachem i dietetykie...

PROJEKT MŁODOŚĆ - recenzja książki


„Projekt młodość” to książka autorstwa Urszuli Mijakowskiej, która jest ekspertką w zakresie świadomego odżywiania, coachem i dietetykiem. W swojej książce radzi, jak zachować młodość zarówno tą zewnętrzną jak i wewnętrzną. Przedstawia metody walki ze stresem, dbania o dobry sen i  poprawiające nastrój. Zachęca do zmiany stylu życia i proponuje odmładzający jadłospis przywracający energię. Przedstawia także działania upiększająco-relaksujące, takie jak: naturalne maseczki, zioła, olejki eteryczne i kąpiele. 
Wygląd i wydanie:

"Projekt młodość" to książka małych rozmiarów (jest trochę większa niż format A6), która została wydana w miękkiej oprawie. Okładka 
jest utrzymana w pastelowych kolorach i od razu przyciąga wzrok. Zdobią ją przepiękne rysunki kwiatów oraz pozłacany napis z tytułem książki. Do okładki dołączone są skrzydełka, które mogą służyć jako zakładki. Skrzydełko przednie zawiera spis informacji, które są zawarte w książce, a skrzydełko tylne notkę o autorce.  Książka jest przejrzysta i czytelna, dzięki dostosowaniu tekstu i wielkości liter. W książce nie znajdziemy pięknych zdjęć. Występują jedynie nieliczne ilustracje. Widać, że autorka skupiła się na przekazaniu jak największej ilości informacji bez zbędnych "upiększaczy".  


Treść:

Książka „Projekt młodość" to przewodnik pokazujący jak zachować młody wygląd, zdrowie i urodę. Autorka porusza w swojej książce różne aspekty wpływające na młody wygląd. 

Znajdziemy tu mnóstwo informacji na temat zdrowego odżywiania i tego jak jedzenie wpływa na nasz wygląd oraz zdrowie. Na końcu książki mamy do dyspozycji gotowy jadłospis (bardzo łatwy do zweganizowania), z którego można ułożyć odmładzające menu na cały tydzień. 

Autorka dużą wagę przykłada do emocji i sposobów radzenia sobie z nimi. Pokazuję, że to co czujemy i w jaki sposób postrzegamy siebie ma na nas ogromny wpływ. W książce znajdziemy cenne wskazówki i sugestie, które pomogą poznać swoją wartość i mocne strony oraz pomogą lepiej zarządzać emocjami i stresem. Bardzo podoba mi się, że autorka kładzie duży nacisk na kwestię odpowiedniego traktowania siebie i czucia się dobrze we własnej skórze. 

W "Projekcie młodość" znajdziemy też informacje dotyczące aktywności fizycznej i jej ogromnego znaczenia w utrzymaniu zdrowego ciała. Autorka zgromadziła kilka prostych wskazówek i ćwiczeń, dzięki które pomogą w zatrzymaniu młodego wyglądu i dobrego samopoczucia. W książce znajdziemy też informacje na temat naturalnej pielęgnacji oraz przepisy na upiększające i relaksujące maseczki, okłady czy kąpiele. 
Dla kogo jest ta książka?

"Projekt Młodość" polecam wszystkim, którzy chcą jak najdłużej zachować młody wygląd, zdrowie, energię i dobre samopoczucie. Książka będzie idealna dla osób czujących potrzebę zmian w życiu i szukających motywacji do działania. Skorzystają na niej też osoby, które chętnie sięgają po naturalną pielęgnacje i zdrowe żywienie. Według mnie każda osoba, która przeczyta tę książkę wyciągnie z niej wiele cennych informacji i wskazówek. 


Podsumowując książka "Projekt Młodość" jest świetną pozycją, która dostarcza cennej wiedzy na temat zachowania szeroko pojętej młodości. Autorka książki pomyślała o młodości z każdej strony. Oprócz porad, wskazówek, propozycji ćwiczeń i przepisów znajdziecie tam mnóstwo treści o tym jak poczuć się lepiej we własnej skórze.

7 komentarzy:

 1. Okładka jest bardzo przyciągająca. Gdyby wpadła mi w ręce na pewno bym chętnie przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj bardzo praktyczna i pomocna! :) Sama okładka przykuwa uwagę!

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesująca lektura :) Chętnie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa książka. Na pewno można wiele z niej wywnioskować.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie książki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi fajnie i z tego co widzę duzo tam treści a mało lania wody i mądrzenia się. I plus za mały format. Chętnie sie z nia zapoznam

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę, że odnalazłabym siebie w tej książce. Lubię taką tematykę.

  OdpowiedzUsuń