W dzisiejszym wpisie przygotowałam dla Was recenzję niezwykłej książki kulinarnej. "God food. Boska kuchnia Malki Kafki" bo o t...

God food. Boska kuchnia Malki Kafki - RECENZJA


W dzisiejszym wpisie przygotowałam dla Was recenzję niezwykłej książki kulinarnej. "God food. Boska kuchnia Malki Kafki" bo o tej książce mowa to publikacja znanej restauratorki i założycielki sieci wegańskich restauracji Tel Aviv. Znajdziemy tu kilkadziesiąt wegańskich przepisów na zamienniki nabiału, obiady, desery, napoje i przekąski.

"God food" to książka dużych rozmiarów (jest trochę mniejsza niż format A4) wydana w porządnej, twardej oprawie. Okładka utrzymana jest w ciemnym klimacie z metalicznymi akcentami w postaci złotych ornamentów i napisów. Po otwarciu książki od razu rzucił mi się w oczy matowy, gruby papier, na którym została wydrukowana treść. Przepisy zawarte w książce zostały podzielone na dwie grupy, dzięki czemu książka jest bardzo przejrzysta i czytelna. Książka ma 288 stron, z czego spora część to przepiękne, kolorowe zdjęcia potraw, miejsc i samej autorki. 
Tak jak wspomniałam wcześniej, książka została podzielona na dwie części. W pierwszej znajdziemy przepisy podstawowe tj. nabiał roślinny, mieszanki przypraw, pasty na pieczywo czy sosy. W drugiej części znajdują się przepisy bardziej złożone, które zostały podzielone na podrozdziały tj.: Kanapki, Śniadania i Lunche, Zupy, Dania Główne, Dodatki do dań, Desery, Napoje.

To, co według mnie odróżnia "God food" od innych książek kulinarnych to fakt, że każdy przepis został poprzedzony wstępem autorki, w którym możemy przeczytać ciekawą historię, anegdotę czy przemyślenia. W swoich opisach Malka Kafka pokazuję jak ważne jest celebrowanie posiłków i zapraszanie bliskich do wspólnego stołu.

W "God food" znajdziemy bardzo dużo orientalnych przepisów tj. baba ghanoush, curry, szakszuka czy harira. Dla mnie jest to ogromnym plusem, bo uwielbiam takie smaki. Oprócz tego mamy też kilka przepisów na pieczywo, co też dla mnie jest dużą zaletą. Autorka nie zapomniałam też o osobach lubiących słodkości, dlatego w książce znajdziemy sporo przepisów na desery. :)

Podsumowując, książka "God food. Boska kuchnia Malki Kafki" jest pięknie wydaną pozycją, która oprócz świetnych przepisów dostarcza nam wartościowych, inspirujących historii i idei autorki. Polecam!

1 komentarz: