Nowy Rok jest idealną okazją do wprowadzania zmian. Większość z nas wraz z nadejściem 1 stycznia postanawia schudnąć upragnione 5 k...

JADŁOSPISY ODŻYWCZE - RECENZJA KSIĄŻKI
Nowy Rok jest idealną okazją do wprowadzania zmian. Większość z nas wraz z nadejściem 1 stycznia postanawia schudnąć upragnione 5 kg  lub po prostu zacząć się zdrowo odżywiać. Niestety jak to często bywa nie mamy czasu, siły i pomysłów na pełnowartościowe posiłki. W dzisiejszym wpisie przedstawię Wam książkę, która zawiera proste, szybkie i przede wszystkim zdrowe przepisy, dzięki którym można zacząć dobrze się odżywiać lub uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Książka „Jadłospisy odżywcze” to wspólny projekt rodzeństwa: Mateusza, czyli autora bloga Salaterka oraz jego siostry Agnieszki, czyli pasjonatki gotowania.

Wygląd i wydanie:


"Jadłospisy odżywcze" to książka małych rozmiarów (jest trochę większa niż format A6), która została wydana na spirali,w miękkiej, ale porządnej okładce ze skrzydełkami. Dzięki zastosowaniu tych wszystkich rozwiązań korzystanie z niej podczas gotowania jest bardzo wygodne i bez problemu można ją trzymać w jednej dłoni. Książka została podzielona na rozdziały według rodzaju posiłku. Każdy rozdział oddzielony jest kolorowymi stronami z podanymi ilościami kalorii dla danej grupy. Według mnie największą zaletą "Jadłospisów odżywczych" jest to, że wszystkie przepisy przedstawione są w formie graficznej, dzięki czemu od razu widać jakie składniki dodać i jak je przygotować.Dodatkowo książka posiada przepiękne zdjęcia kolorowych potraw i składników, które motywują do rozpoczęcia diety. 
Treść:


Książka „Jadłospisy odżywcze" to zbiór 70 wegańskich, bezglutenowych i bezcukrowych przepisów, z których można ułożyć pełnowartościowy jadłospis. Bardzo dużym plusem jest fakt, że mamy do dyspozycji wersję dla diety 1500 i 2000 kcal, dzięki czemu możemy wybrać wariant, który bardziej nam odpowiada lub przygotowywać oba dla siebie i partnera. W "Jadłospisach odżywczych" znajdziemy mnóstwo przepisów na śniadania, obiady, kolacje oraz przekąski zarówno słone jak i słodkie. To co wyróżnia tą książkę to fakt, że obok każdego przepisu znajdziemy szczegóły spis składników znajdujących się w danym daniu, dzięki czemu wiemy ile dziennego zapotrzebowania dostarcza potrawa, którą przygotowujemy. Oprócz przepisów znajdziemy także porady od autorów dotyczące dobrych nawyków i suplementacji. 


Dla kogo jest ta książka?

"Jadłospisy odżywcze" to idealna pozycja dla osób, które chcą zacząć zdrowo się odżywiać lub zrzucić zbędne kilogramy przy minimalnym wysiłku. Książkę polecam też osobom, które chcą monitorować kalorie i wartości odżywcze swoich posiłków. Dzięki temu, że wszystkie przepisy zawierają składniki pochodzenia roślinnego, każdy weganin znajdzie tu coś dla siebie. Książka przypadnie też do gustu osobom wykluczającym gluten i cukier ze swojej diety, bo wszystkie potrawy są bezglutenowe i bezcukrowe.   


Podsumowując książka "Jadłospisy odżywcze" jest świetną pozycją, która dostarcza kilkadziesiąt prostych i szybkich przepisów, z których można ułożyć mnóstwo różnorodnych jadłospisów.  Uważam, że jej największą zaletą jest fakt, że oprócz przepisów zawiera jeszcze szczegółową listę składników odżywczych. 

2 komentarze: