Chcecie się dowiedzieć więcej na temat weganizmu i diety roślinnej?  Jeśli tak, to zapraszam do przeczytania recenzji najnowszej książk...

SMART VEGAN - RECENZJA KSIĄŻKIChcecie się dowiedzieć więcej na temat weganizmu i diety roślinnej? Jeśli tak, to zapraszam do przeczytania recenzji najnowszej książki o tej tematyce. Jej autorką jest Aśka Rzeźnik, czyli osoba stojąca za blogiem MORTYCJA, prowadząca profil Weganizujemy Polskę oraz wydawca magazynu wegańskiego V mag. 

Wygląd i wydanie:


Książka "SMART VEGAN" została wydana w twardej oprawie i liczy ponad 250 stron. Okładka jest bardzo ciekawa i od razu przyciągaj wzrok ze względu na żółtą oprawę. Akcenty w tym kolorze pojawiają się też w samym tekście, co tworzy spójną całość. Książka jest złożona z dwóch części — pierwsza zawiera garść porad, druga natomiast przepisy na wegańskie pyszności. Poradnik jest podzielony na rozdziały i podpunkty, dzięki czemu jest bardzo przejrzysty. Część z przepisami również została podzielona na kategorie tj. przepisy podstawowe, na chleb, obiady itd. Taki zabieg sprawił, że bardzo łatwo odszukać to, co chcę się przygotować. Zdjęcia potraw wyglądają bardzo apetyczne, mają stonowane barwy i nie są przekombinowane. Strony z przepisami są bardzo dobrze przygotowane pod względem graficznym. Każda sekcja jest wyraźnie zaznaczona, dzięki czemu przepis jest bardzo czytelny.

Treść:

W książce Aśki znajdziemy mnóstwo przydatnych informacji dotyczących diety roślinnej i samego weganizmu. Tak jak wcześniej wspomniałam, książka zawiera poradnik, w którym zostały poruszone takie tematy jak: co jeść na diecie wegańskiej, skąd czerpać inspiracje, jak poradzić sobie z komentarzami mięsożerców i wiele wiele innych. W części z przepisami znajdziemy ponad 80 roślinnych potraw, które nie powinny nikomu sprawić żadnych problemów w kuchni. Ogromnym plusem jak dla mnie jest to, że pod każdym daniem znajdziemy poradę np. z zamiennikami produktów użytych w przepisie. Na końcu książki autorka umieściła całotygodniowy wegański jadłospis z uwzględnieniem dań znajdujących się w książce. 
Został on ułożony we współpracy z dietetykiem, dzięki czemu można być pewnym, że zawarte są wszystkie niezbędne składniki odżywcze i minerały.Dla kogo jest ta książka?

Książka jest idealna dla osób, które niedawno przeszły lub myślą o przejściu na weganizm. Ta pozycja będzie też świetnym pomysłem na prezent np. dla partnera, znajomego czy członka rodziny, który ma sceptyczne podejście do weganizmu lub po prostu chcę się więcej dowiedzieć na ten temat. Książka Aśki jest też idealna dla osób lubiących gotować i ciągle szukających nowych przepisów i doznań smakowych.Moim zdaniem książka "SMART VEGAN " jest bardzo przydatną pozycją dla wszystkich osób chcących dowiedzieć się więcej na temat weganizmu i diety roślinnej.  Uważam, że jej największą zaletą jest fakt, że nie jest to typowa książka kucharska zawierająca jedynie przepisy. Informacje w poradniku na pewno pomogą wytrwać na diecie roślinnej i ułatwią cały proces przejścia na weganizm. 4 komentarze: